in

Equifax (USA): Wyciekły dane ponad 143 milionów konsumentów!

Sprawdź czy jesteś na liście! (VIDEO)

Firma Equifax Inc. (NYSE: EFX) ogłosiła dzisiaj incydent związany z Cyberbezpieczeństwem, który może mieć bezpośredni wpływ na prywatność danych około 143 milionów konsumentów w Stanach Zjednoczonych. (To ponad połowa ludności w USA!!!) Przestępcy wykorzystywali lukę w zabezpieczeniach witryny internetowej w USA, aby uzyskać dostęp do określonych plików. W oparciu o dochodzenie firmy nieautoryzowany dostęp wystąpił od połowy maja do lipca 2017 r. Firma nie znalazła żadnych dowodów na nielegalną działalność na bazach danych konsumentów lub komercyjnych raportów kredytowych firmy Equifax.

Dostęp do informacji obejmuje przede wszystkim dane osób, numery ubezpieczenia społecznego (Social Security numbers), daty urodzenia, adresy oraz, numery licencji prawa jazdy. Ponadto Cyberprzestępcy uzyskali dostęp do numerów kart kredytowych oraz dokumentów zawierających osobise informacje umożliwiające identyfikację.

Firma Equifax utworzyła dedykowaną witrynę internetową ► www.equifaxsecurity2017.com aby pomóc klientom określić, czy ich informacje zostały potencjalnie przejęte. Na witrynie tej  można się zarejestrować w celu monitorowania historii kart kredytowych i ochrony przed kradzieżą tożsamości. A tutaj bezpośredni link aby zarejestrować sprawdzenie własnej tożsamości ► https://trustedidpremier.com/eligibility/eligibility.html 

W ramach dochodzenia w sprawie tej luki w system Equifax zidentyfikował także nieautoryzowany dostęp do ograniczonych informacji osobistych dla niektórych mieszkańców Wielkiej Brytanii i Kanady. Equifax będzie współpracował z brytyjskimi i kanadyjskimi organami regulacyjnymi w celu ustalenia odpowiednich następnych kroków. Na ten moment Firma nie znalazła dowodu, aby że dane osobowe konsumentów zostały użyte/naruszone.

Rick Smith, prezes i dyrektor generalny firmy Equifax Inc., w sprawie cyberbezpieczeństwa związanego z informacjami dla konsumentów.

 

 

 

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading…

0

Comments

0 comments

What do you think?

1 point
Upvote Downvote

Korea Południowa wystrzeliła pociski! – Początek wojny?

KAEYRA – Fountains of Gold

KAEYRA – Fountains of Gold